Eko-preduzetnici i stručnjaci na konferenciji Kako i zašto u eko-preduzetništvu
Onlajn konferencija Kako i zašto u eko-preduzetnišvu održaće se u subotu, 21. novembra, uživo onlajn na Zum (Zoom) platformi sa početkom u 10.30 sati.
Eko-preduzetnici, pokretači ekoloških biznisa i kreatori ekoloških rešenja podeliće sa publikom svoja iskustva i odgovoriti na pitanja o izazovima i prednostima eko-biznisa. Zajedno sa stručnjacima iz ekologije govornici na konferenciji pričaće i o trenutnom stanju životne sredine, stepenu brige o prirodi i posledicama po planetu Zemlju.
Tokom prvog dela konferencije publika će biti u prilici da čuje iskustva, mišljenja i stavove eko-preduzetnika, ekologa i drugih stručnjaka iz oblasti zaštite životne sredine, kao i da postavi pitanja. Drugi deo događaja biće panel-diskusija na temu gde smo sada u razvoju ekološke svesti i kako činiti promene nabolje, kao i kako izgleda biti eko-preduzetnik u Srbiji. Prijave se vrše slanjem mejla na zpkonferencija@gmail.com.
Konferenciju Kako i zašto u eko-preduzetništvu organizuje neformalna grupa Omladinci u zelenom preduzetništvu, u saradnji sa Omladinom Jazasa i Opensom. Konferencija se sprovodi u okviru projekta Beogradske otvorene škole „Zeleni inkubator“, uz finansijsku podršku Evropske unije.
-----
Od 2000. do danas, Evropska Unija donirala je više od 3.6 milijardi evra Srbiji.
Sredstva su korišćena za podršku razvoja, kvaliteta života i reformi u sledećim sferama: civilna zaštita, zaštita od poplava i pomoć poplavljenim područjima, obrazovanje, povezanost, zaštita okoline, zdravstvena zaštita i zaštita potrošača, kultura, vladavina prava, lokalni razvoj, poslovi i privredni rast, javna administracija, migracije, upravljanje javnim sredstvima, civilno društvo i mediji, socijalna inkluzija, omladina i sport. EU podrška je implementirana kroz saradnju sa Vladom Republike Srbije. Evropska Unija je donirala Srbiji više razvojnih sredstava nego svi drugi internacionalni donatori zajedno.
#euzatebe, #zeleniinkubator, #snažnozeleno, #ekokonferencija