Tehnološko-metalurški fakultet Univerziteta u Beogradu drugu godinu zaredom organizuje Tehnološku studiju slučaja „Tech case study 2020“ uz podršku Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Centra za čistiju proizvodnju Srbije i projekta „IED Srbija“.
Želja nam je da ove godine što više đaka iz svih delova Srbie učestvuje u takmičenju. Polufinale obuhvata uvodna predavanja, interaktivne radionice i posete laboratorijama Tehnološko-metalurškog fakulteta i Centru za čistiju proizvodnju Srbije. Po završetku interaktivnog dela polufinala, timovi će dobiti studiju slučaja koju bi trebali da reše. U organizaciju i realizaciju takmičenja uključeno je preko 120 studenata i zaposlenih Tehnološko-metalurškog fakulteta.
Projekat „Tech case study 2020“ je nastao na iniciativu Studentskog parlamenta Tehnološko-metalurškog fakulteta sa željom da učenicima završnih godina srednje škole približi posao tehnologa i testira njihove inženjerske veštine kroz realan problem iz oblasti održivog razvoja. Realizacijom ovog projekta želimo da budućim brucošima približimo znanja koje mogu steći tokom studija, svakodnevnicu diplomiranog inženjera i atraktivnost Univerziteta u Beogradu. Pravovremenim opredeljivanjem srednjoškolaca za svoje buduće zanimanje doprinosimo stvaranju stručnih kadrova, a samim tim i njihovoj boljoj poziciji na tržištu rada. Prošlogodišnje takmičenje je privuklo preko 100 učenika srednjih škola.
Propozicije takmičenja
- Pravo na prijavu imaju timovi iz svih srednjih škola, istraživačke stanice Petnica i Centara za talente na teritoriji Republike Srbije.
- Maksimalan broj timova iz škole/stanice/centra je četiri tima
- Timovi se sastoje od po tri do četiri učenika završnih godina srednjih škola (III i IV godina)
- Poželjno je da svaki tim ima svog mentora (profesora) koji ima isključivo savetodavnu ulogu i ne može učestvovati u rešavanju studije slučaja
- Ukoliko tim nema svog mentora, organizator dodeljuje mentora (volontera-studenta Tehnološko-metalurškog fakulteta) koji takođe ima isključivo savetodavnu ulogu.
Takmičenje se odvija u tri faze:
- 22. 3. 2020. Na Tehnološko-metalurškom fakultetu će biti održana uvodna predavanja i radionice za sve takmičare, nakon čega će timovi dobiti studiju slučaja kou treba da reše. Timovi imaju rok d
o 26. 3. 2020.
- da pošalju preliminarno rešenje u vidu
- „PowerPoint“ ili "Prezi" prezentacije (maksimalno 5 slajdova) ili
- „Word“ dokumenta (maksimalno dve strane A4 formata) ili
- video snimka u trajanju od maksimalno 3 minuta.
- 7. 4. 2020. U velikom finalu na Tehnološko-metalurškom fakultetu do 15 najboljih timova će braniti svoje radove pred stručnom komisijom.
Četiri najbolje plasirana tima, kao i njihove škole, očekuju priznanja i nagrade, a pobednički tim će dobiti i posebnu nagradu Tehnološko-metalurškog fakulteta.